ČlánkyJahmusic TVVidea

Buju Banton prozradil jméno nového alba a mnohem více ve velkém rozhovoru!

Jedno z nejočekávanějších alb roku 2020 je bez pochyb comeback deska, kterou chystá Buju Banton. Všechny tři singly, které vypustil loni se setkaly s velkým zájmem, ať už to byl reggae song Country for Sale o zemích na prodej, klasická „bantonovka“ Steppa a hlavně up2date dancehall track Trust v produkci Davea Kellyho. Steppa a Trust mimochodem vyjdou v limitované 10´ vinylové edici 18. dubna 2020 v rámci Record Store Day a oba songy tam budou mít i A Capellu a instrumentální riddim!

Buju Banton je zkušený, vyzrálý, nadčasový a nadžánrový, a tak jsme všichni zvědavý, jaký bude jeho studiový comeback po více než deseti letech od posledního alba Before the Dawn, za které byl mimochodem nominován na Grammy. Je vidět, že je zpátky v plné síle a při chuti plus se těší obrovské pozornosti médií i reggae fans, takže už teď se o tom mluví, že to bude game changer.

Před měsícem navštívil po více než dekádě znovu Afriku (konkrétně Keňu) a v rámci rozhlasového rozhovoru tam prozradil, že se deska bude jmenovat Upside Down. Deska dle slov autora vyjde v dubnu 2020 pod jeho vlastním labelem Gargamel Music ve spolupráci s americkými Roc Nation (psali jsme o tom tady). „Budete nadšení. Nebudete si myslet, že jste vzhůru nohama, naopak vás to narovná a uvidíte vše, co je postavené na hlavu.“ usmívá se Buju.

V pondělí 2. března se Banton potkal s vybranou partičkou novinářů v kingstonském studiu Tuff Gong a pustil jim 12 písniček na ukázku. Zároveň ale prozradil, že „album bude mít 20 songů. Proč? Protože je 2020… a další důvod, po desetileté absenci chceme lidem dát nějakou muziku za ten ztracený čas.“ Nenechte si ujít ani velký rozhovor s Seanie B pro BBC 1Xtra, který byl zveřejněn předevčírem a kde Buju o sobě a své práci prozrazuje v třičtvrtěhodinovém interview mnohem více.

* Papa L

Štítky
Back to top button
Close