ČlánkyReportáže

Alborosie: Reportáž, fotky a videa z pražského koncertu!

Po velikém koncertním a vlastně i životním zážitku, který nám přivezl na konci srpna do Prahy Jr. Gong Marley jsme se začali těšit začátek listopadu, kdy jsme si tohle měli zopakovat v podobě původem italského zpěváka jménem Alborosie. Měsíc pominul a všichni jsme s lístkem v ruce mířili do Lucerna Music Baru na tento velkolepý zážitek. Alborosie po 6 letech opět v Praze – to si nemohl žádný jeho fanoušek nechat ujít. Po otevření sálu v osm večer se tak na reggae docela nevýdaně dlouhá fronta nahrnula do klubu a čekala na příchod hlavní hvězdy. Čekaní zpříjemnil warm-up, který připravil DJ Herby (Roccaflex / Jahmusic Lightaz). Kolem 21:15 pak začal Shengen Clan nastupovat a intrem nového alba Freedom & Fyah s názvem The Prophecy odstartovali koncert, následovala návaznost na píseň Herbalist, kdy Puppa Albo pomalu vycházel z backstage…

Za velkého jásání přišel na stage a vystřihl v Praze nezapomenutelný koncert. Zazněly zde nesmrtelné pecky Waan The Herb, Kingston Town, Police, No Cocaine, ale také Poser, Play Fool (To Catch Wise) a novinky z aktuální desky. Speciální a překvapivý fakt pro fanoušky, jako já, kteří znají jeho letošní playlist z festivalů SummerJam, Reggae Sun Ska, atd.. byl hlavně v tom, že Alborosie od půlky koncertu jel úplně jiný set. K velkému úžasu fanoušků také netvořil show jen Puppa Albo, ale dost prostoru dostali i doprovodní zpěváci a svá mocná sóla ukázali i všichni hudebníci nadupaného Shengen bandu. V pecce Ragamuffin ukázal své taneční schopnosti mj. i saxofonista kapely. Napište nám níže, jak se koncert líbil vám!

Po ukončení skoro 2 hodinového koncertu pokračovala v Lucerna Music Baru afterparty, o kterou se až do dvou ráno moc šikovně postaral J.B. z Roccaflex Crew. Pro nás všechny to byl veliký a nezapomenutelný zážitek, který si doufám všichni zopakujeme ke konci listopadu. Přesněji 28.11. v Lucerna Music Baru na oslavě narozenin tohoto portálu, který vám už 15 let přináší novinky ze světa reggae, dancehallu, world music a tak dále. Na tomto jednovečerním festivalu vystoupí vedle českých kapel Rising Spirits a HomeBwoyRasta také jamajská senzace No-Maddz, kteří jsou známí především svoji spoluprácí se slavnou dvojicí Sly&Robbie, a kterým je už v našich archívech věnováno vícero článků. Rozhodně stojí za pozornost. Těšíme se na vás.

* Adam

Back to top button