Reportáže

One Love fest 2007

Dne 17. listopadu se v polské Wroclawi konal One Love Festival 2007, největší indoorový festival svého druhu v Evropě. Pestrý hudební program přilákal tisíce návštěvníků, a tak se již odpoledne před wroclawskou Halou Ludowou, v níž se festival konal, začaly tvořit mnohdy více než hodinové fronty. Program festivalu byl opravdu nabitý a bylo opravdu téměř nemožné plně zakusit všech lákadel, která skýtal. Posuďte sami – na živé scéně se postupně představili polští reggae/dancehalloví Natural Dread Killaz, zimbabwský (v současné době v Německu žijící) regaae zpěvák Mantis, britské čistě ženské seskupení Sista Women Inna Reggae, dále původem liberijská reggae kráska Zoe v doprovodu německého The Okada Supersound či izraelský Tomer Yosef. Za hlavní hvězdu živé scény lze bezpochyby označit Anthonyho B, který se svou rozjetou show dostal početné publikum do varu kolem půlnoci.

Lákavý program nabízela rovněž menší sound systemová scéna, jež byla zpočátku plně v polské režii – jako první ji totiž ovládli Masala Soundsystem a Singledread Sound. Po ochutnávce polské reggae a dancehallové selekce pak naprosto výbornou show postupně předvedli světoví clashoví šampioni Sentinel Sound (DE) a Pow Pow Movement (DE) – wicked bashment! Dosti zajímavé bylo rovněž vystoupení The Bug feat. Queen Warrior, díky kterému si přišli na své příznivci dubstepu. Naprostými vrcholy One Love Festivalu 2007 však pro mnohé byly dj sety Iration Steppas a dubového krále Jah Shaky, jejichž vystoupení jsou na středoevropské poměry bezmála nebývalou událostí.

Krom uvedeného měli návštěvníci One Love Festivalu možné shlédnout řadu filmových projekcí (Roots Time, Awake Zion, King at the Controls, Rastafari či dokument českého režiséra Petra Zahrádky One Love), výstavu fotografií či se zůčastnit některého z festivalovách workshopů. Programově se tedy jednalo o skvělý festival. Nicméně pokud budeme posuzovat organizační stránku festivalu, nezbývá než konstatovat, že pro pořadatele stále zůstává co zlepšovat – cizinci (kteří na festivalu takovéhoto formátu přirozeně tvořili nezanedbatelnou část publika) mnohdy nemile pocítili nedostatek jakýchkoli informací v angličtině. Za naprosto zásadní chybu lze rovněž označit absenci programů. Při vstupu si sice bylo možné vyzvednout malý line-up, nicméně ten se v průběhu festivalu měnil a aktualizovaný (ani původní) program, bohužel, nebyl nikde vyvěšen. Sympaticky vypadající slečny z informačního stanu pak navíc o změnách v programu neměly ani potuchy. A že se jedná o nedostatek, který může dosti negativním způsobem ovlivnit celkový dojem z festivalu, není těžké odtušit. O fatálních důsledcích, které tyto nedostatky mohli některým z návštěvníků přinést (a také přinesly), raději pomlčme.

* MK
foto (c) Glaver

kompletní fotoreport >>

www.onelove.pl

Back to top button