Dnes má premiéru Displace, první cz/sk dokument o dancehallu! Máme pro vás 2 volné vstupy

Displace – Echoes of a vibrant space, tak se jmenuje zbrusu nový filmový dokument o dancehallové scéně v Kingstonu na Jamajce, který vytvořila kameramanka Veronika Donutková, hudebník Radim Vychopeň a slovenská dancehall tanečnice Beshiu. Společně se snaží tímto pozoruhodným snímkem ukázat dancehall jako jamajský životní styl a ne jen jako tanec nebo hudební žánr. Ochutnejte níže trailer tohoto pozoruhodného díla…

Když se zeptáte co je to dancehall, většina lidí vám nedokáže odpovědět. Někteří by vám řekli že je to ten sexuální nebo až sexistický tanec, nebo v lepším případě, že se jedná o mladšího a bláznivějšího sourozence jamajského reggae. Tak jako tak nemá dancehall moc dobrou pověst a to o něm, ani o prostředí odkud pochází, lidé vlastně ani moc neví, což je nejspíš ten hlavní problém. Není se čemu divit, Jamajka je pro našince tak vzdálené a izolované místo, které se ještě tak rychle mění a vyvíjí. Přesto toto kulturní prostředí ovlivňuje pop music, módu i tanec po celém světě mnohem více, než si myslíme. A právě o této kultuře z Kingstonu je tento dokument.

Jeho základem jsou rozhovory, které jsme vedli s hudebníky jako jsou RDX, Sanjay, Gavsborg z producentského dua Equiknoxx anebo deejayka Tifa. Do tajů tance nás zasvětili tanečníci z crew Sopreme Blazzaz a Rifical Team, ale i tanečníci jako Shelly Belly, Kaytie Insanity nebo Kissy. O tom jak to chodí na party zase promluvili přední selektoři Supa Hype a Hotta Rice. Je to příběh jamajské subkultury vyprávěný jejími aktéry. Nechte se vtáhnout do Kingstonu, který je nebezpečný, ale i sexy, plný vášně a radosti ze života.

Film DISPLACE bude mít premiéru 6. listopadu 2019 v kině Dlabačov v Praze a 7. listopadu 2019 v Nové Cvernovce v Bratislavě. Koncem listopadu bude k vidění i online na stránkách http://redbull.cz/displace, kde už teď jsou rozhovory s tvůrci, profily jednotlivých umělců, kteří se objevili v dokumentu, a články o samotném natáčení na Jamajce.

Dva vstupy na pražskou premiéru získá jeden vás, kdo nám do středy 15h napíše na jahmusic.tv@gmail.com své tři nejoblíbenější dancehallové interperty. Otázka je tedy jednoduchá a spíše anketní, chceme aby ty lístky vyhrál někdo, kdo to opravdu ocení. Losovat z došlých emailů budeme v 15:30.

FB link na pražskou premiéru >> / FB link na bratislavou premiéru >>