Slovenský MC Ryhha vypustil Resume mixtape, tady konečně doporučení i od nás

V návalu zimních svátků a radovánek jsme přehlídli jeden pozoruhodný domácí release, na který bychom vás rádi upozornili. 22. prosinec 2018 totiž nepřinesl jen dopékání cukroví a hon na poslední dárky, ale i dlouho očekávaný mixtape! MC Ryhha je původem ze slovenských Topolčian, ale svou rýhu už má i v Česku díky pražské základně a mnoha akcím, na kterých vystupoval. Prosincový mixtape jménem Resume je jeho už čtvrtým zářezem a přišel po čtyřleté produkční pauze. Přináší tak nové kousky i shrnutí dosavadní tvorby v lepším než původním DYI studiu, kde Ryhha fungoval dříve. Tentokráte se nahrávalo v žižkovském studiu Weedfield a o mix a mastering se postaral MicKey Dreadalist z Urban Robot. Chalani jsou očividně zvukově napojeni na příbuzný mix reggae, ragga a hiphopu s dubwise prvky, o řádku níže rovnou pusťte play…

Co za muziku na mixtape najdete? Dreadsquad z Polska, IllBilly Hitec z Berlína a Bizzarri Sound z Itálie jsou tři zahraniční studia, jejichž riddimy Ryhha svými texty osedlal. Nechybí ale ani domácí kuchyně – 2 riddimy jsou od RSB z Buštěhradu a jeden beat rovnou od Weedfield, kteří s ním sdíleli svůj Skytall riddim známý z debutového alba Urban Robot. Pomyslnou třešničkou pak budiž jungle track, který zremixoval DJ Hundread z nářezu od amerických Dubmatix. Ještě jedna rychlejší věc s tepem 172 bpm se jmenuje Monológ a vyšla dodatečně 10 dní po vydání mixtape pod rukama DJ Calloshe (i ten najdete k poslechu níže).

Dva songy z mixtape se už dočkali i videoklipů, což jsou vůbec první vizuální kousky k Ryhhově tvorbě. Autor se prý tomuto self-promu dlouho bránil, a tak to pojal s notnou dávkou recese a slovy, že většinu svých fans stejně zná osobně a celým jménem. A kdo je vlastně Ryhha? Poprvé se na pódiu objevil v listopadu 2010 a od té doby podporuje na mikrofonu soundy v Česku i na Slovensku. S mikrofonem a kabelem kolem krku už absolvoval hafo akcí všude možně. Jak sám přiznává – uvědomuje si svůj pěvecký deficit – a tak sází hlavně na chytrou lyriku a dynamickou flow. Posíláme bigups za Resumé, které si celé můžete pustit níže. Dejte vědět, jak vás baví. My se těšíme se na další tvorbu! 

* Admiral 

Links: www.facebook.com/McRyhha
www.instagram.com/oryhhinal