Premiéra: KattyGyal Kenta feat. Jah Screechy! První singl z chystané desky Invisible Roots!

Od prvního sólového reggae počinu, dema On the Road, uplynulo již 5 let. Za tu dobu jsme Kentu poznali jako nezastavitelnou performerku s unikátní barvou hlasu, která poslala do světa různorodé singly, videoklipy a spolupráce. Nyní ale uzrál čas na dlouho očekávané album, které je, dle jejích slov, posunem na další level po více než 11 letech na hudebních stagích. KattyGyal Kenta vydává album Invisible Roots!

Deska je zvukově velmi rozmanitá, v její skladbě však panuje skoro přírodní řád. “Strom začíná kořeny, které mu pomáhají pevně stát, aby se jeho kmen a koruna mohli šplhat vzhůru”, vysvětluje Kenta. “Moje album začíná rocksteady skladbami, jako zástupci začátků reggae všeobecně i mých začátků v kapele SAS – mých kořenů. Pak následují new roots a digital pecky. Tomuto stylu se má tvorba do teď přibližovala asi nejvíc, tak jsem se k němu na desce vrátila, ale rozhodně v lepší kvalitě. Druhá polovina alba však neskrytě patří steppa dubu, který mě absolutně pohltil a unáší mě vzhůru do vesmíru.”

Na albu najdeme 13 skladeb a 1 remix, které pochází od producentů z celé Evropy (RU, UK, UKR, FR, SWE, PL, SK, CZ). Čistě anglické texty pak jsou, jako vždy, z Kentiny vlastní dílny a za jejich korekci posílá díky pro Dasha Fyah. Celé album bylo nahráno, smícháno a zmasterováno v pražském Mustakillah Studio a tuto spolupráci si Kenta nemůže vynachválit: “Nahrávání pro mě bylo vždy náročné, protože k sobě mám velká očekávání, a tak jsem se toho bála. S Yukimurou to ale bylo jiné, výborně jsme si rozuměli po technické i kreativní stránce. Cítila jsem v něm velkou oporu, za což mu moc děkuji.”

Hosté na mikrofonu jsou dva – prvním je v Praze žijící keňan Fyah Son Bantu. Při psaní písně Free decision si ho Kenta vybrala zcela záměrně pro jeho barvu hlasu, která geniálně doplnila ji i riddim švédského producenta Doobie Sound. Druhým featuringem a zároveň prvním vypuštěným singlem je track Television Mad, který dnes premiérově představujeme o pár řádek níže. Na riddimu britského Interrupta se spolu s autorkou neobjevil nikdo jiný, než v Londýně žijící jamajský veterán Jah „Walk´n´Skank“ Screechy. Cesty Kenty a Screechyho se v minulosti již několikrát setkaly, vzniklo mezi nimi neobvyklé přátelství a společná věc tak byla nevyhnutelným pokračováním, na které je Kenta právem hrdá.

Nakonec je třeba ještě vyzdvihnout 3 zajímavá jména z producentů. Jediné české zástupce na desce najdeme v tracku When the bass comes. Riddim je z dílny producenta Dread K a živé nástroje doplňují členové jeho kapely Shakk-Attack. Jejich dechová sekce ve složení Václav Vondrášek a Petr Svoboda se pak podílela i na songu Dub it (riddim by Jahmaty, Fr). Dalším překvapením je riddim vycházející dubové producentské hvězdy, Plus Steppera z Ukrajiny pro track Higher that yourself. A aby velkých jmen nebylo málo, album uzavírá již zmíněný remix. Věc Love my life zremixoval britský známý dubový producent Vibronics.

Ke křtu alba dojde již tuto sobotu 26. 5. na Muffin festivalu, na jeho fyzické vydání si však ještě počkáme. “Všechno je vlastně připraveno a mohla bych už lisovat, ale protože celé album považuji za velmi vydařené, ráda bych, aby se o jeho vydání postaral někdo zvenčí. Nevím zatím, jak jednání dopadnou, ale rozhodně si chci dát čas najít kvalitního partnera a finish nepodcenit.” osvětluje situaci Kenta a dodává, že k vydání by mělo dojít do měsíce.

Nyní tedy exkluzivně prostřednictvím jahmusic.net do světa letí první singl Television Mad, aby vás připravil na celou desku Invisibe Roots. Užijte si to!

Links:
KattyGyal Kenta @ Facebook
KattyGyal Kenta @ Instagram
KattyGyal Kenta @ YouTube

Ig, SC