Kabaka Pyramid a Damian Marley prozradili tracklist a datum vydání desky Kontraband!

O tom, že Kabaka Pyramid konečně chystá velký debut, jsme už několikrát psali a máme radost, že už víme i datum vydání: Kontraband spatří světlo světa 25. Května 2018! Kabaka je náš oblíbený a extrémně talentovaný jamajský singjay, který umí i skvěle rapovat a tak teoreticky oslovit svým stylem i hiphopové publikum. Přesto je v každém tracku jasně cítit jeho jamajské kořeny a znova a znova dokazuje, jak je parádní a verzatilní interpret a také velmi trefný textař. Toho si nemohl nevšimnout tři roky zpátky při spolupráci na singlu Well Done ani sám Damian Marley, jehož receptem na úspěch v mainstreamu je dlouhodobě právě propojování reggae s hiphopovým feelingem.

Společně s Kabakou a jeho Bebble Rock crew začal Damian po Well Done úzce spolupracovat na celém konceptu velkého debutu a pro Kontraband se stal nejen vydavatelem v rámci svého labelu Ghetto Youths International, ale také má titul executive producer, který Pyramidovi samozřejmě může otevřít mnoho netušených dveří. Třeba loni jej Damian seznámil s americkým krále rapu Jay-Z, při jeho návštěvě Jamajky. Nijak nás to neirituje, naopak – Kabaka má šanci prorazit po letech usilovné práce přímo do první ligy s velmi kvalitní hudbou a texty, které v mainstreamu jen tak neuslyšíte.

Na desce, o jejíž vizuál se postaral Qadir Maharaj, najdete vedle Kabaky i několik pozoruhodných hostů – vedle starých kámošů, jako jsou Chronixx, Protoje, Pressure Busspipe nebo Nattali Rize, už singl Borders prozradil i ghanskou superstar jménem Stonebwoy. Afriku bude rezprezentovat také senegalský Akon, který se objeví v tracku Africans Arise, který mimochodem produkoval náš starý známý Damalistik! Jednotlivé songy produkovali různí autoři, supervizor a vydavatel desky Damian Marley je autorem minimálně dvou z nich (vedle Borders také jediná již dříve vydaná pecka Well Done) a také se objeví u mikrofonu v titulním tracku Kontraband. Ten si dovolím tipnout jako dalším singl po chytlavé Kaught Up, která v minulých týdnech zabodovala i v naší hitparádě. Co dodat? Nečekejte na 25. Května a rovnou si několika kliky předobjednejte album a podpořte tak napřímo tohoto jedinečného umělce. Kabaka you will rise up up up!

* Admiral K

TRACKLIST ALBA #KONTRABAND:

kabaka_tracklist