Bohempia a Messenjah nám představili novou kolekci konopných tenisek!

Ve čtvrtek odpoledne jsem vyrazil do pražského Karlína, kde sídlí pražské konopnictví Bohempia. Tato česká značka vznikla před 2,5 lety a začala vyvíjet veganské tenisky a další produkty vyrobené z konopí, které dnes už posílá i daleko za hranice Česka. Jak vznikla jejich první “reggae bota”, která tento týden dorazila z výrobny? Majitel firmy Tomáš Rohal vypráví: “V září 2017 přišel Jirka aka Messenjah za mnou do prodejny s nápadem na nějakou spolupráci. Byl jsem pro, a tak vznikl nápad vyrobit limitovanou kolekci konopných tenisek. Napřed jsme přemýšleli, jak by bota měla vypadat a tak jsme vymysleli pruhovanou podrážku. V té době byl ale problém podrážku vyrobit, a tak jsme vytvořili první prototyp, který jsme nasprejovali, abychom viděli, jaký by to vypadalo.” Bota zaujala a tak si Jirka tento originální kousek rovnou vzal na natáčení videoklipu Naděje je, kde jste je mohli vidět poprvé v akci. “Další dva prototypy už vyrobili profíci v bývalé Baťově továrně ve Zlíně, kde boty od Bohempia vznikají. Finální vzhled jsme trefili a vyrobili napočtvrté. Klasický vysoký šněrovací model tenisek ORASA se tak vybarvil do zelené, žluté a červené. Zcela organicky tak vznikl model ORASTA,” dodává Tomáš a my vám boty teď představujeme pár fotografií ze včerejší rozbalovací premiéry!

messenjah_bohempia_2

Boty tento týden dorazily na krám, takže kdo máte zájem o tuto limitovanou edici, neváhejte. Můžete si je rovnou objednat v online shopu Bohempia.eu (prvních 20 objednávek dostanete plátěnou Messenjahovu tašku “Ganja je lék” jako dárek) a nebo si pro ně zajet rovnou do obchodu na karlínské adrese Sokolovská 76. Mimochodem jak slovo dalo slovo, Bohempia se stali také partnerem našeho nového rozhlasového pořadu Jahmusic Reggae Station, kde proběhne několik soutěží o boty přímo ve vysílání.

bohempia_orasta

Co jsou přednosti konopí oproti jiným tkaninám? Jedná se o vysoce funkční přírodní materiál, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti s přírodní termoregulací. Konopné vlákno saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření, má vysokou pevnost vlákna a delší životnost. Konopný materiál je prodyšný a měkký a díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Na rozdíl od bavlny může být konopí pěstováno v našich klimatických podmínkách, bez spotřeby nežádaných pesticidů s poloviční spotřebou vody, a proto není nutný jeho dovoz. Tím se snižují náklady na dopravu i velká zátěž našeho životního prostředí. Vegetariány by taky mohlo potěšit, že bota je nejen bio, ale také 100% veganským produktem, tzn. bez žádných živočičných produktů.

* Admiral

messenjah_bohempia_3