Smif N Wessun dnes večer v Praze za podpory kapely Champion Sound!

Kultovní americké hiphopové duo Smif N Wessun se už podruhé vrhlo na turné po Evropě za doprovodu pražské kapely Champion Sound a dnes je čeká pražská zastávka! Champions aka Radimo a jeho banda doprovázeli šest let Prago Union a zároveň posbírali hafo mezinárodních skills, když hráli pro Black Moon nebo Diamond D (týpek, co dělal pecku The Score pro The Fugees). Z československých vod jejich zvuk okoštovali mj. Mike Spirit, Paulie Garand a další rapeři z labelu Ty Nikdy. Tento podzim ale patří opět cestování se Smif N Wessunn, s kterými je vedle koncertů ve Švýcarsku a Německu čeká ve středu 20. prosince i pražská zastávka. Je hodně důvodů, proč dnes vyrazit do klubu Futurum, protože tohle spojení zní fakt parádně a pánové dva roky zpátky vydali EP Born and Raised, kde hostují mj. jamajští Junior Reid nebo Junior Kelly!

„Z Bucktownu do Prahy. Americký rapy a český bubny. To už tady jednou bylo, ne? Přesně tak, bylo. A protože to bylo skvělý a co je skvělý, není od věci zkusit znova, je to tady zas. Variace na téma. Minule Black Moon, tentokrát na majku Smif N Wessun a na bubnu, base, ságu, píšťale a samplech Champion Sound. Zase spolu objedou Evropu a ve středu 20. Prosince dorazí i do pražského Futura,“ komentuje situaci Affro, který dělá kapele management, booking i s nima jede celou tour.

„Tek a Steele jsou figury. Fousatej s válečnickou kérou v obličeji a tajemnej dreadatej. Smokey Lah a General Steele. Na ulici i v peckách stáli a obstáli za posledních víc jak dvacet nesčetněkrát. Jejich první deska Dah Shinin hraje jak soundtrack k životu v Brooklynu poloviny zlatý éry devadesátejch let. Přes 300.000 prodanejch kousků, 5. místo v prodejní hitparádě hned ze startu, ale hlavně kultovní hymny jako Bucktown, Sound Bwoy Burial, Let’s Git It On, Wrekonize, Wontime postavily betonovej piedestal pro hrdiny real rapu. Bubny alá Da Beatminerz – DJ Evil Dee, Mr.Walt, Baby Paul, člentsví v zásadní partě v zašněrovanejch Timbálech – Boot Camp Clik… Je nemohla vyhodit z rytmu ani soudní pře s výrobcem bambitek a nucená změna jména na Cocoa Brovaz. Trable s labelem Duck Down a kapitola na jiné zásadní adrese – Rawkus. Jsou terénní jak jejich farmy a víc jak dvacet let a šest desek poté stále jedou. Jsou totiž PNC for life, pokrevní bratři, co nemají společného ani jednoho z rodičů.“

Get ready tonight….
Futurum Music Bar
20.12.2017
Doors 20:00
Showtime 21:30