Chronixx: Vyjádření k údajné bouračce a novinky o turné i debutovém albu!

Minulý týden rozvířila internety zpráva o tom, že populární jamajský zpěvák Chronixx měl bouračku. Naštěstí se ukázalo, že to byl hoax, který se rozšířil tak rychle, že se nachytaly i některé reggae servery, co honí senzace v bulvárních zprávách a neověřují si pravou skutečnost. Přeložili jsme proto níže vyjádření přímo od Chronixxe, které stojí za pozornost. Upozorňuje v něm, že naše důvěra ve zprávy ze sociálních sítí může být v těchto dobách značně mimo mísu…

chronixx_tour
Chronixx se má očividně skvěle! V prosinci vypustil skvělé video k songu Majesty. Společně s ním také oznámil, že začátkem roku 2017 konečně vydá velkou debutovou desku, která se bude jmenovat Chronology. Zároveň se připravuje se na Chronology Tour po Spojených státech, které startuje začátkem března a povede přes 38 zastávek včetně tří koncertů v Kanadě. Jak se tedy Chronixx staví k poplašným zprávám o jeho nehodě? Vedle online hlášek, jako “nehody a náhody neexistují” poslal na svůj profil následující vyjádření:

“Hodně lidí ani neví, že mé jméno není Jamar Rolando McNaughton Junior,” směje se hned v úvodu svého prohlášení Chronixx. “Vím, že hodně lidí si to přečte a pak se vrátí ke svým normálním životům a budou dál věřit všemu, co vidí na svých telefoních obrazovkách… Přesto bych tuto myšlenku rád rozvedl. Právě jsem si tímto uvědomil, že většina z nás v jamajském hudebním prostoru stále určuje naše rozhodování a názory kolem toho, co říkají náhodní lidé. Termínem “náhodní” myslím lidi, kteří jsou extrémně vzdálení od naší kultury… Natolik, že si musí vymýšlet a psát báchorky… Mluvím o jednotlivcích, kteří ani neumí napsát příběh. Zmatenost celého světa, který je zahlcen množstvím rozhovorů a citátů, do kterých jsou zapojeni umělci a muzikanti, s kterými autoři nikdy ani nemluvili. Dostáváme novinky od takových lidí – náhodných bloggerů, kteří ani neumí napsat nadpis se správnou diakritikou.

Nemám tušení, kde ten příběh o nehodě vlastně vzniknul, ale mám pochopení, proč se mí přátelé tady na Jamajce na to chytli s takovou důvěrou v pravdivost této zprávy. Je to proto, že jsme si už tak zvykli na dezinformace, a jsme krmeni zkreslenými příběhy z nejvýšších míst našich médií od emancipace… Až k bodu, kdy nerozeznáme lež od pravdy. Skoro každá zavádějící mediální informace na Jamajce je přímo vinna za matení jamajského obyvatelstva.

Obávám se toho, až se mnou budou chtít dělat rozhovory, protože i přesto že budou mluvit s umělcem a zaznamenají hodiny, jak se ptají tvořivých lidí na triviální otázky, jejich hlavním fokusem zůstává matení Jamajčanů. Což je přesně proti tomu, co každý muzikant včetně mně chce, náš záměr je v opačné polaritě,” vysvětluje Chronixx a se smíchem v podobě LOL dodává. “Anyway, nikdy jsem neboural v žádné nehodě. Nevlastním BMW a ani neřídím domů z dub sessions.” Jamar McNaughton aka Chronixx

* Lomesh

PS. Ověřené info najdete @ www.chronixxmusic.com