59. Grammy: Raging Fyah získali svou první nominaci!

Každoroční rozdávání gramofonů se blíží. Ani letos nechybí okázalost, protěžovaná jména, ale i potěšující překvapení.

Reggae nominace

Světe div se, v kategorii reggae i tento rok doplula jedna z nominací do přístavu Marley. Tentokráte se do výběru dostal Ziggy. Mým osobním želízkem v ohni jsou každým pádem Raging Fyah s EVERLASTING, které je zcela právem tím nejlepším, co letos ostrov v srdci Karibiku může nabídnout. Dalšími velkými kandidáty jsou Sly & Robbie, J Boog nebo SOJA a Rebelution . Do únorových předávání cen vám postupně přineseme recenze některých z alb, abychom si shrnuli, zda jsou nominace na místě, nebo ne. A vůbec, dejte nám vědět, jestli se mezi „TOP 5“  najdou vaši favorité!

Anderson Paak

Tohle jméno, pokud jej ještě neznáte, si někam zapište. Už na letošním Hip Hop Kempu ukázal, že umí, a kupodivu to ocenila i akademie.  Získal nominaci na Objev roku a Urban album roku za MALIBU (bylo by fajn vidět ho v této kategorii porazit dámy Beyoncé  a Rihannu).

V hlavních kategoriích se pak objevují většinou stejná jména, Adél, Beyoncé, Justin Bieber, Rihanna, Drake, Ariana Grande, SIA, atd. Za zamyšlení stojí nominace Queen B za Nejlepší rockový výkon (feat Jack White). Vedle Davida Bowieho, alespoň pro mě, působí Byonce jako pěst na oko. Naopak v R´n´B kategoriích potěšila jména jako Jill Scott a Musiq Soulchild, nebo Gregory Porter za jazz.

Níže najdete několik videí k tématu a kompletní seznam nominovaných potom ZDE.

*Markéta