Festival Cultural Reggae Vibez letos v hořickém lomu oslaví 15. výročí

Spolek Prove pro vás připravuje jubilejní 15. ročník festivalu zaměřeného na reggae, dub, dancehall, world music a raggajungle. Na festivalu v minulosti vystoupilo více jak 230 umělců z více jak 30 zemí světa, pestrý program nás čeká i letos v červnu. Akce se bude konat opět na známém místě Lomu U sv. Josefa v Hořicích. A když už to je jubilejní ročník, tak si připomeneme několik hlavních vystoupení. Po třech letech se vrací přestavit nové album Home kapela ze slunné Sardinie Train to Roots. Tato italská formace je v nejlepší formě a dokazuje to i jejich vystoupení na největších reggae festivalech v Evropě. Nové úspěšné album Supa Heru představí Deadly Hunta, který se na festival vrací po čtyřech letech. Album produkoval Damalistik na jeho labelu Roots Survival a tak i ten se představí na letošním ročníku. Po delší odmlce se na festival vrací také domácí oblíbená kapela United Flavour se skvělou frontmankou Sista Carmen, která si dávala pauzu kvůli mateřským povinnostem.

A třetí hlavní hvězdou budou maďarští Irie Maffia! Tato formace byla nominovaná na ceny MTV European Music Awards a má za sebou mnoho úspěšných koncertů po celé Evropě. Skvělý koncert odehrála minulý rok na největším evropském festivalu Sziget v Budapešti pro několik desítek tisíc lidí. Můžete se těšit na velkou show plnou energie, jejich hudba je velmi pestrá, pohybují se od reggae přes dubstep až po rock. Frontmany kapely jsou MC Kemon, který pochází z Karibiku, a úžasná zpěvačka Sena, která má na svém kontě mnoho sólových úspěchů. “Je nám ctí, že berlínští iLLBiLLY Hitec si vybrali náš festival pro svojí živou show se zpěvákem a MC Kinetical,” vysvětlují pořadatelé akce svůj výběr a pokračují. “Známe je především ze spolupráce s Tribumanem a Lengualertou, kteří se na festivalu představili minulý rok. Momentálně jedou tour s živou kapelou napříč kontinenty.” Do transu ve stylu Gnawa music nás dostanou My Click z Francie a Maroka. Z Jamajky dorazí Jayharno, ten spolupracuje s českou značkou Cocojammin. Už letos v dubnu na oficiálním warm-upu CRV v pražském Cross clubu jsme mohli slyšet moskevského singjaye Steppa Style. Svou premiéru si na festivalu odbude reggae/ ska formace Pub Animals, která taktéž letos vydala novou desku. Ze Slovenska dorazí N3O Akustika, kteří propojují reggae s tradiční hudbou a folkem. Africký kontinent bude reprezentovat keňan Fireson Bantu, kterého můžeme znát ze spolupráce s United Forces of Dub, a jehož velké debutové album je také na spadnutí! Nemůžou chybět vítězové letošních cen Anděl – opavští Urban Robot. Během tři dnů se na festivalu vystřídá dalších více jak 15 interpretů, kteří spolu s vámi vytvoří opět neopakovatelnou hořickou atmosféru.

Cultural Reggae Vibez 2016
9.-11.6. 2016
Lom U sv. Josefa, Hořice
Vstupné: 430-700kč, předprodej: www.goout.cz
Info:www.culturalregaevibez.cz,

Irie Maffia (HU), Train to Roots (IT), United Flavour (CZ), Deadly Hunta (UK), Steppa Style (RU), iLLBiLLY HiTEC live (DE) feat. Kinetical (A), My Click (FR, Maroco), Pub Animals (CZ), Damalistik (FR), Fireson Bantu (Kěňa), Mc Kemon (Grenada), Jayharno (JAM), N3O Akustika (SK), ExT, P. NO & Drama, Lipno, Loic de Niro (FR), Lenin Krevic (SK) Prograss (SK) Ganjaband Ivana Štráfka, United Forces of Dub, Rybydub, Nuff´N´Ruff Reggae Rulers, Energy of Dub, Urban Robot, Raggaultras, Concrete Safari, Brigáda Rakija, Bassment Bass, Yorick, Ras Ikel, Jah Army, Lioness Iva