Chronixx konečně vydal Dread & Terrible EP

Respekt celosvětové scény si Chronixx buduje už nějakou dobu a jak je vidno, nehodlá nijak polevovat. První dubnový den tento nadaný mladík z jamajských borů a hájů vydal svůj dlouho očekávaný Dread & Terrible Project. Obsahuje sedm songů a trojtou dubovou dávku. Nahrávku otevírá předem vypuštěná  dubovina „Alpha & Omega“ a hned na to navazuje další, už dobře známa, píseň s „Here Comes Trouble“.  Na desce nechybí dancehallovější nálada, jako napřiklád v písni „Spirulina“, pojednávající o zdravém stravování. Spolu s jejím zveřejněním na umělcově soundcloudu bylo zveřejněno i datum vydání celého projektu.

Se svým první albem opět dokázal, že si zaslouží pozornost hudebního světa. Je až k úžasu, jak dokáže takhle mladej kluk strhnout davy všech věkových kategorí. Což nám ostatně dokázal už loni v srpnu na své české premiéře. Poslání a povznášející nálada v jeho tvorbě vám dokáže během chvilky vyčarovat husí kůži. Přesně takový efekt na mně má „Eternal Fire“ nutící k zamyšlení nad stavem dnešního světa.

Den po vydání projektu byl zveřejněn kratký film/klip k písni „Rastaman Wheel Out“, který mi osobně připomíná klasiku „Stepping Razor“ od Petera Toshe. Vizuální zpracování je věru povedené, nabízí vtipný nádech připomínající  trochu i jamajskou filmovou klasiku Rockers. Poslední originalní song na desce je zpověď „Like a Whistle“ a pak už následují tři dubové skvosty uzavírající celou nahrávku.

Chronixx právě objíždí s novinkou Evropu v rámci Dread & Terrible Europe Tour 2014. Kromě obřího tour busu a vynikající kapely s sebou veze další dvě nadějná jména z party kolem Jah Ova Evil – zpěvačka jménem Kelissa a v neposlední řadě taletovaný zpěvák a muzikant Dre Island. Podle zpráv od Chronixxe i navštěvníků koncertů je turné velmi úspěšné. Dread & Terrible project najdete na iTunes, Amazonu a dalších stránkách. Rovněž si ho můžete zdarma stáhnout na stránkách www.chronixxmusic.com

 * Marek