Messenjah vydal svůj debut Bojuj dál, videoklip vychází tento týden

Pražský reggae dancehallový zpěvák Messenjah pokřtil minulý týden v holešovickém Crossu své debutové album BOJUJ DÁL. Budeme si o tom podrobně s ním povídat už v úterý večer v Expres rádiu, ale tady je pář rádek navíc. O hudební produkci alba se už tradičně postaralo Coco Jammin Production navazující tak na spolupráci započatou projektem Sklizeň. Společně vyslali do světa album se svěžím aktuálním zvukem, vážným poselstvím i odlehčenou „klubovou“ náladou. Nahrávky „Napalici“ a „Miluju život“, zveřejněné ještě před vydáním desky, následuje dalších jedenáct dosud nevydaných tracků plných pozitivní energie i uvědomělých textů pulzujících na riddimech z produkce CocoJammin. „Kvalitou plně srovnatelné se zahraniční reggae/dancehall produkcí roku 2014,“ dodává Messenjah.

Ten na české scéně působí od roku 2009 a stačil se výrazně představit ať už na obou kompilacích z produkce CocoJammin Sklizeň. Tracky „Ganja je lék“, „Pašíci“, „Neni mi jedno“, „Miluju život“,“Stopaři“ nebo nečekaně úspěšný dubplate „Ostravo Opavo“ vám asi není netřeba představovat. Album BOJUJ DÁL otevírá pro MessenJaha další velkou etapu a hned první videoklip „Balit“, má potvrdit ambice celé desky. „Ta jako jedna z mála u nás nevychází pod OSA, ale pod Creative Commons (CC) licencí, jež umožňuje posluchačům dílo sdílet, upravovat i produkovat veřejně,“ dodávají autoři. Album bylo pokřtěno 28. února 2014 v přeplněném pražském klubu Cross.

Co tedy od desky očekávat? Už název úvodního tracku napovídá: MessenJah má „Nabito“. Bezprostředně po vydání CD vychází tento týden nový videoklip. Společně se zpěvačkou Missy M se v songu “Balit” pouští do kontroverzní “huličské” tématiky a fakt, že se na videu podílel pražský Growshop napoví, na kterou stranu se Messenjah staví. Točilo se s ostříleným videomakerem Rashidem Garipovem (klipy „Loket z vokna“, „Je mi to fuk“ ad), takže výsledek bude jistě lahodit jak oku, tak uchu všech fans. Datum zveřejnění videa? Středa 12. března 2014!

* Admiral