Dubtonic Kru: Nepropásni čas evoluce

Pokud jste je ještě nezaznamenali a máte rádi moderní roots reggae, rozhodně čas zbystřit! Dubtonic kru je jamajský band první třídy, který nedávno vydal výborné nové album EVOLUTION, které je jako dělané pro tento pozoruhodný moment lidské evoluce. Svého času s nimi lítal po světě i U-Roy, Burning Spear, the Mighty Diamonds i mladší generace zpěváků, jako jsou Bushman, Junior Kelly, Lutan Fyah, Richie Spice nebo Voice Mail, abychom vyjmenovali alespoň pár jmen. Nesmíme zároveň zapomenout, že do Čech si je přivezl před lety Max Romeo na svůj první koncert v pražské Lucerně. Kapela se ale mezitím rozhodla pro interní evoluci a soustředí se už výhradně na vlastní tvorbu. Pozoruhodné album EVOLUTION je toho dobrým důkazem a tipem na obohacení vaší reggae kolekce.

„Obejmi své výzvy a trénuj své mentální svaly, abys rozvinul apetit pro odolnost a pak přesáhneš,“ sdílí v úvodu songu „Overcome“ Jubba White, který je bubeníkem i zpěvákem kapely v jedné osobě. V Dubtonic ale vlastně zpívají takřka všichni! Základ tvoří Jubba a basák Stone, většinu songů s nimi prý píše ještě kytarista Jallanzo. Texty a hlavní vokály pak má na starosti Kamau přezdívaný „the Quiet Warrior”. Společně tvoří nejen hodně výborných riddimů a harmonií, ale i fungující společenství. Asi ne náhodou pánové vyhráli titul „Best New Band in the World 2010 – 2011“ na britské soutěži „Global Battle of the Bands”. Letos v srpnu se Dubtonic kru s novým albem EVOLUTION, které vyšlo 28. května, objevili na několika akcích po Evropě, v září je pak čeká 6 koncertů v Japonsku.

Ukázky z jejich tvorby najdete všude kolem těchto řádek, tak si je nenechte ujít. Oficiální singly z EVOLUTION zatím jsou „Naah Give up“ a „Murderer“, rozhodně ale stojí za poslech celé album, protože všech 13 tracků je jedna pecka za druhou. Není se vlastně čemu divit, Dubtonic kru jsou mimojiné autory riddimu „I Swear“, na který svého času nazpíval Richie Spice svůj song „Marijuana“ a hlavně Chuck Fenda velký hit „I Swear. A já slibuju, že o týhle kapele ještě uslyšíme!

* Admiral Kolíbal

More music and info @ www.dubtonickru.com