Tenor Fly: Britský raggajungle veterán přiletí do pražského Crossu

Tenor Fly je dnes znám především jako umělec s velkým balíkem junglových nebo breakbeatových hitů. Kdo by neznal pecku od Freestylers  “B-Boy Stance” nebo společný hit s Pendulum „Tarantula“. To všechno se ale už ví a v tomto podání ho můžete zažít i o den později na spřízněné junglové akci „Junglist Call“ v Crossu. Po boku United Forces se ale Tenor Fly, ve speciálně připravené show, vrátí na začátek své dlouholeté a bohaté hudební kariéry, kterou začal jako deejay v polovině 80tých let na legendárním londýnském reggae soundsystému Sir Coxsone.

Neúnavným cestováním po celé Anglii, v podstatě sedm dní v týdnu, a díky originálnímu vokálnímu stylu se Tena brzo vypracoval ve známou veličinu UK reggae scény. Hned první singl “Roughneck Fashion” (Blacker Dread Records, 1989) slavil obrovský úspěch, pecka se okamžitě stala hitem, což oficiálně potvrdily i první příčky reggae žebříčků. Následující deska vydaná u Ghetto Clappers s peckou “Inner City”  navázala na úspěch předchozího singlu vysokým umístěním v UK reggae charts. Po té dostal Tenor Fly možnost vydávat na Fashion Records a díky hitům, z nichž tři se dostaly do Reggae Top 10, se z něj stal jeden z nejúspěšnějších britských reggae MCs vůbec. Další významný mezník v kariéře znamenalo přátelství s producentem a deejay legendou Top Catem. Na jeho labelu 9 Lives Records nahrál Tena “Bump & Grind” a “I get my kicks” a opět prorazil na vrchol hitparády.

Svoje schopnosti Tenor Fly neomezil jen na reggae ale i se významně zapsal do historie raggajunglu spoluprací s kultovními Congo Natty. Nebo v roce 1998 kdy společně s Freestylers zabodovali breakbeatovým  hitem “B-Boy Stance”, který se vyšplhal do TOP20 nadžánrové britské hitparády. Momentálně je Tenor Fly k vidění po celém světě. Nejčastěji ho potkáte na turné se znovuzrozenými  Congo Natty nebo jako headlinera různých elektronických festivalů. Nenechte si ujít vzácnou příležitost vidět a slyšet Tenu  po boku UFD „sázet“ reggae a dub v nefalšovaném soundsystém stylu.

UNITED FORCES OF DUB
4th RELEASE PARTY
8.12.2011 Praha, Cross Club